Opublikowano Dodaj komentarz

Cykl jest naszą kobiecą prawdą

Od kobiet często oczekuje się empatii i czułości, ale nie do samych siebie tylko wobec osób z ich otoczenia. Mówienie o własnych problemach albo codziennych zmaganiach – również tych wynikających z menstruacji – trzeba zacząć normalizować. Zacznijmy od opowiadania o cyklu jako naturalnym elemencie kobiecości. Drugi krok to znalezienie odpowiedzi na potrzeby ciała wynikające z cyklu.

Od dnia pierwszej miesiączki, przez kolejne dekady naszego życia w ciele każdej kobiety zachodzi szalenie wiele procesów, które składają się na zjawisko zwane cyklem. Jest on obrazem harmonii naszego organizmu. Jego poszczególne etapy mają znaczenie także dla innych przemian, a co za tym idzie – stają się widzialne na skórze i odczuwalne fizycznie i psychicznie. Dlatego mówienie o cyklu z biologicznego i emocjonalnego punktu widzenia, może pomóc wielu z nas lepiej zrozumieć swoje ciała, nauczyć się odpowiadać na ich potrzeby.

Warto uświadomić sobie, że cykl dzieli się na etapy, które odczuwamy w bardzo różny sposób. 

To kwestia zmieniającego się poziomu hormonów w organizmie. Jeśli poziom zmęczenia i bólu jest bardzo wysoki, zwłaszcza na początku cyklu, to poddanie się tym objawom nie jest niczym złym. Nie oznacza to, że popełniamy błąd. Słuchanie swojego ciała i postępowanie w taki sposób, by mu ulżyć jest odpowiedzialne. Pozwólmy sobie na empatię w stosunku do samych siebie.

Cykl jest naszą kobiecą prawdą. 

Wpływ cyklu na nasze ciała i emocje to oczywistość, ale mówienie o tym i zauważanie tego zaczęło nam przychodzić naturalnie stosunkowo niedawno. Obserwowałyśmy się w świadomy sposób, wyciągałyśmy wnioski i tak powstał pomysł na formułę pielęgnacji, która odpowiada na potrzeby skóry na różnych etapach cyklu. Zaczęłyśmy szukać materiałów i badań naukowych na temat potrzeb ciała przed, po i w czasie menstruacji, jednocześnie rozmawiając z dziesiątkami innych kobiet: koleżankami z pracy, przyjaciółkami, siostrami i matkami.

W takiej atmosferze – wzajemnego zrozumienia i obserwacji – stworzyłyśmy PHASES, czyli formułę pielęgnacji skóry, która jest odzwierciedleniem naszej kobiecej prawdy – odpowiada na potrzeby wynikające ze zmian w ramach cyklu.

Proces tworzenia serii PHASES i towarzysząca mu eksploracja kobiecości: rozmowy, wymiany myśli, doświadczeń – zainspirowały nas do stworzenia kampanii o cykloczułości. Chcemy, aby ten dialog trwał.

Dlatego zachęcamy Was do czytania naszego bloga, komentowania wpisów w social mediach, pisania wiadomości prywatnych i zaglądania do naszego przewodnika po cykloczułości, gdzie znajdziecie porządną dawkę wiedzy na teman zmian w cyklu.

Z życzeniami wspaniałego cyklu,
Kobiety Hagi