Opublikowano

Natychmiastowe nawilżanie twarzy – sprawdzone zasady od Hagi

Nawilżanie twarzy z kremami Aqua Zone blog

Nawilżanie twarzy

Nawilżanie twarzy stanowi podstawę codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu odgrywają kosmetyki bazujące na innowacyjnych składnikach, które wspierają maksymalizację funkcji bariery hydrolipidowej. Poznaj sprawdzone zasady efektywnego nawilżania z Hagi!

Najlepsze składniki nawilżające w kremach

Odpowiednie nawilżanie twarzy to podstawa pielęgnacji, o która należy zadbać niezależnie od wieku. Żeby zadbać o ten parametr należy wrócić uwagę na to, jakie składniki znajdują się w poszczególnych kosmetykach. W kremach nawilżających kluczową rolę odgrywają:

  • Kwas hialuronowy, naturalnie obecny w skórze, odpowiada m.in. za jej sprężystość, lecz jego ilość maleje wraz z wiekiem. Dlatego stanowi kluczowy składnik preparatów nawilżających.
  • Gliceryna działa jak tarcza chroniąca cerę przed utratą wody i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Ceramidy poprawiają zdolność skóry do wchłaniania wody, wzmacniając jednocześnie warstwę hydrolipidową.
  • AQUAXYL™ to innowacyjny składnik używany przez Hagi w nowej linii kosmetyków, to kompleks trzech związków sacharydowych, który wspiera barierę hydrolipidową, produkcję kwasu hialuronowego i naturalnego czynnika nawilżającego i zwiększa cyrkulację wody w skórze.

Natychmiastowe nawilżanie twarzy – poznaj kosmetyki Aqua Zone

Wszystkie produkty z nowej serii Hagi przeszły zostały sprawdzone, na różnych typach skóry. Badania wykazały, że kremy Aqua Zone wypływają na:

  • wzrost uczucia nawilżenia i komfortu;
  • odżywienie i regeneracja;
  • złagodzenie zaczerwienień;
  • elastyczność i blask.

Efekty działania kremów są widoczne zarówno po pierwszym zastosowaniu, jak i przy długofalowym użytkowaniu. Kompozycje świetnie nadają się pod makijaż. Buzia dzięki nim wygląda promiennie, a na dodatek pozwalają one łagodzić ją podczas stosowania kwasów czy produktów z retinolem.

Najlepsze kremy do skóry suchej!

Nawilżanie twarzy przy odwodnionej cerze to niekiedy wyzwanie. Hagi stworzyło 2 formuły dedykowane potrzebom wymagającej, suchej skórze:

Te najlepsze kremy do suchej skóry będą też odpowiednie dla innych rodzajów cery, które potrzebują intensywnego nawilżenia. Pomagają w zwalczaniu objawów takich jak zaczerwienienie, łuszczenie, swędzenie czy uczucie ściągnięcia. Wszystkie kremy z tej nowej serii zawierają nie tylko AQUAXYL™, ale również glicerynę roślinną oraz  argininę.

Jak nawilżać skórę tłustą?

Skóra tłusta potrzebuje nawilżenia tak jak każda inna. Odpowiednio dobrane kosmetyki nawadniające to sposób na redukcję nadmiernej produkcji sebum. Hagi zadbało również o potrzeby takiej cery. W przypadku takich problemów należy pamiętać o bardzo dokładnym, dwuetapowym oczyszczaniu, a następnie aplikacji biozgodnych z naskórkiem preparatów.

Głębokie nawilżenie skóry tłustej oferuje krem-żel Aqua Zone, który nie powoduje zbędnego obciążenia. Cechuje się lekką formułą i daje efekt wypoczętej cery. Nie zatyka porów, dzięki czemu łatwiej zapanować nad nadmierną produkcją sebum.

Odkryj moc nawodnienia z nową linią Hagi i zadbaj o promienny wygląd!

Nawilżanie twarzy z kremami Aqua Zone blog

Spotkajmy się, na naszych kontach w mediach społecznościowych FacebookInstagram oraz TikTok.