Opublikowano

Czym zmyć krem SPF? – masełko do demakijażu i żel do mycia twarzy

Czym zmyć krem SPF?

Aby cieszyć się zdrową, promienną cerą przez wiele lat, aplikacja kremów z filtrem to podstawa. Nie tylko chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, ale także opóźnia procesy starzenia się skóry. Równie ważne, jak nakładanie ochrony, jest jej odpowiednie usunięcie. Zastanawiasz się jak i czym zmyć krem SPF? Poznaj kluczowe zasady, które warto uwzględnić w swojej wieczornej pielęgnacji!

Jak zmywać filtry przeciwsłoneczne?

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym to strażnicy młodego wyglądu skóry. Nie tylko zapobiegają zmarszczkom i przebarwieniom, ale także pomagają zachować blask i jędrność cery. Powinno się je stosować przez cały rok, a w szczególności latem. Z myślą o wakacyjnych wyjazdach nad morze i kąpielach w basenach, wiele kosmetyków z SPF ma wodoodporną formułę. To istotna cecha, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas wieczornego mycia twarzy.

Kosmetyki odporne na wodę (i nie tylko!) mocno przylegają do skóry i wnikają w pory. Zwykłe oczyszczanie twarzy nie wystarcza, by w pełni je usunąć. To prowadzi do zatykania porów, powstawania niedoskonałości i nadmiernego przetłuszczania się cery. Jakie rozwiązanie zatem zastosować?

Klucz do idealnego usunięcia SPF ze skóry to oczyszczanie dwuetapowe. Polega na użyciu kosmetyków na bazie olejów, a następnie delikatniejszych formuł myjących. Tylko w ten sposób można w pełni zniwelować zalegające w porach resztki kosmetyku, które, mimo że niewidoczne, są trwałe niczym makijaż.

czym zmyć krem SPF w twarzy? Poznaj masełko do demakijażu i żel-galaretka Aqua Zone
czym zmyć krem SPF w twarzy? Poznaj masełko do demakijażu i żel-galaretka Aqua Zone

Czym zmyć krem SPF?

Nowa linia kosmetyków myjących Hagi, Aqua Zone, wprowadza innowacyjny składnik aktywny – AQUAXYL™ (kompleks trzech związków sacharydowych). Jego działanie jest trzykierunkowe:

  • wzmacnia barierę hydrolipidową,
  • pobudza i odbudowuje,
  • intensywnie nawilża.

Produkty do demakijażu i oczyszczania z linii Aqua Zone skutecznie usuwają SPF ze wszystkich zakamarków cery. Idealny duet do wieczornej walki z SPF to nowe masełko do demakijażu i żel-galaretka do mycia twarzy. Masło odpowiada za pierwszy etap oczyszczenia, a żel za drugi. Dopiero na tak umytą buzię można nakładać produkty pielęgnacyjne, w tym krem nawilżający na noc.

Czym zmyć krem SPF z twarzy z Aqua Zone – w dwóch krokach

Nie zastanawiaj się dłużej jak skutecznie i czym zmyć krem SPF! Od teraz te dwa kosmetyki pomogą Ci w szybkim demakijażu i oczyszczeniu skóry z filtrów przeciwsłonczenych:

  1. Masełko do demakijażu – użyj go na suchą buzie, a następnie zmyj wodą. Żelowo-olejowa doskonale się emulguje i nie pozostawia po sobie nieprzyjemnego uczucia “filmu”.
  2. Następnie zastosuj żel-galaretkę, aby domyć niewidoczne zanieczyszczanie i prawidłowo oczyścić pory. Ta sprężysta konsystencja sprawi Ci radość podczas używania.

    Badania* wykazały, że duet produktów nie tylko dokładnie usuwa makijaż oraz filtry przeciwsłoneczne.

Poznaj linie Aqua Zone

Seria Aqua Zone efektywnie wykorzystuje synergiczne działanie kompleksu sacharydów i roślinnej gliceryny. AQUAXYL™ maksymalizuje nawilżenie, co jest kluczem do jędrnej, zdrowej i promiennej cery. Pobudza i odbudowuje naskórek, nawet w przypadku potrzeby silnej regeneracji.

Nowa linia Hagi koncentruje się na wzmocnieniu bariery hydrolipidowej naskórka oraz długotrwałym nawilżeniem. Bariera ta zapobiega również utracie wody, stanom zapalnym i wchłanianiu szkodliwych czynników. AQUAXYL™ maksymalizuje nawodnienie skóry poprzez mikrocyrkulację wody.


*Badanie przeprowadzone dla masła do demakijażu AQUA ZONE w dniach 22–29.03.2024 r.

Spotkajmy się, na naszych kontach w mediach społecznościowych FacebookInstagram oraz TikTok.