Opublikowano

Sól do kąpieli – zdrowotna przyjemność

Zdrowotna przyjemność – sól do kąpieli!

Czy też tak czasem masz – czujesz, że Twoje zmęczone i napięte po całym dniu ciało potrzebuje regeneracji i rozluźnienia, a głowa oczyszczenia i odpoczynku? Do tego dochodzą coraz krótsze i zimniejsze jesienne dni, które nie ułatwiają sprawy i narażają na infekcje? Znamy to doskonale. W takich momentach ratuje nas szybki powrót do domu i ciepła kąpiel, ale nie zwyczajna, a pełna odżywczych i zdrowotnych minerałów, czyli kąpiel solankowa. Podczas jesiennych i zimowych wieczorów zafunduj sobie pielęgnujący i zdrowy rytuał pełen przyjemności!

Sól do kąpieli – właściwości i zalety

Zacznijmy jednak od tego, co dają nam kąpiele w soli, a dają bardzo wiele. Naturalne sole bogate są w drogocenne minerały, a wykorzystywanie ich do kąpieli nie jest tak naprawdę niczym nowym. Od lat czerpie się z ich właściwości zdrowotnych w sanatoriach i w miejscach SPA.

Sól do kąpieli może działać zarówno na zewnątrz – pielęgnując skórę, odżywiając i poprawiając jej kondycję, jak i od wewnątrz. Relaks w wannie w odpowiednim stężeniu soli:

  • wspiera układ oddechowy,
  • poprawia krążenie,
  • działa odprężająco i antystresowo oraz uspokajająco.
    Dodatkowo, podczas rek lasu dochodzi również do wymiany jonowej – z organizmu usuwane zostają toksyny, a przyswajane mikroelementy.

Kąpiel solankowa jest chwilą wytchnienia oraz wsparciem dla ciała i organizmu, dlatego z przyjemnością wprowadzamy ją do naszej łazienkowej rutyny!

sól do kąpieli Hagi

Sól do kąpieli – rodzaje i działanie

Rodzajów soli o dobroczynnych właściwościach jest naprawdę wiele. W Hagi znajdziesz trzy rodzaje takie jak: sól bocheńską, sól z Morza Martwego, sól himalajską.
Każda sól do kąpieli Hagi jest dodatkowo wzbogacona o naturalne, arometerapeutyczne olejki eteryczne, które korzystnie wpływają na samopoczucie.

Czym charakteryzują się wybrane sole do kąpieli?
Sól bocheńska

To lecznicza sól jodowo-bromowa pozyskiwana z kopalni w Bochni. Charakteryzuje się rozluźniającym działaniem na mięśnie, poprawia kondycję skóry, działa antyseptycznie i zapewnia wymianę jonową w organizmie. 

Sól z Morza Martwego

Powstaje przez odparowanie wody ze zbiornika. Działa głęboko oczyszczająco, usuwa martwe komórki naskórka i rewitalizuje tkanki. Wspiera krążenie i spowalnia proces starzenia się skóry. Sól do kąpieli z Morza Martwego jest niezwykle bogata w minerały – zawiera między innymi 8% chlorku sodu, 53% chlorku magnezu i 37% chlorku potasu.

Sól himalajska

To najczystsza z soli, wydobywana ręcznie ok. 500 metrów pod ziemią i pochodząca z osuszonego oceanu. Sól himalajska świetnie rozluźnia ciało i regeneruje skórę.

Poznaj nową sól do kąpieli

Na bazie soli himalajskiej powstała nasza nowa, rozgrzewająca sól do kąpieli Korzenna Pomarańcza. To prawdziwy ratunek dla ciała i zmysłów w chłodne dni! Sól zawiera cenne pierwiastki – wapń, magnez i sód, odświeżający ekstrakt z bursztynu i cudowne olejki eteryczne – pomarańczowy, mandarynkowy, cynamonowy i goździkowy, które momentalnie wprawiają w dobry nastrój. Kąpiel z solą i olejkami eterycznymi Korzenna Pomarańcza to aromaterapeutyczna i zdrowotna uczta, które doskonale relaksuje, łagodzi stres, odżywia skórę i wspiera układ oddechowy. Spróbujesz? 🙂

Spotkajmy się, na naszych kontach w mediach społecznościowych FacebookInstagram oraz TikTok.