Opublikowano

Pielęgnacja ciała w ciąży – zadbaj o siebie i dziecko

Pielęgnacja ciała w ciąży – poznaj kosmetyki Hagi MAMA

Nadszedł ten wyjątkowy dla Ciebie okres, w którym będą mieszać się różne emocje, nadejdą zupełnie nowe potrzeby i wyzwania. Może nie będzie łatwo, ale mamy nadzieję, że będzie pięknie! Oprócz tego, że masz za zadanie zadbać o nowe życie, bez dwóch zdań musisz pamiętać też o sobie i swoim ciele, które od teraz będzie się zmieniać. Z przyjemnością podpowiemy Ci, jak pomóc sobie i swojemu ciału w trakcie ciąży.

Zmiany, zmiany, zmiany

Ciało w trakcie ciąży bardzo się zmienia i nie chodzi tu tylko o rosnący brzuszek. Zmiany, jakie możesz zaobserwować w tym czasie w swoim ciele to powiększone piersi, opuchlizna na ciele i twarzy wynikająca z zatrzymującej się wody, rozstępy, problemy skórne, np. sucha skóra w ciąży. Mogą też nadmiernie wypadać włosy albo wręcz przeciwnie – mogą się one w tym czasie zagęścić i wzmocnić. To, jakie objawy będą towarzyszyć w tym czasie, jest zupełnie indywidualne i każda osoba przechodzi ją inaczej. 

Pamiętaj, że nie ma sensu się porównywać i warto ze spokojem podchodzić do tych nowości. Pielęgnacja ciała w ciąży zaczyna się w głowie…

Co w głowie, to w ciele (i na skórze) 

Nie tylko ciało zmienia się w okresie ciąży. Podczas burzy hormonów, możesz odczuwać na przemian – radość i lęk, stres i euforię. Wiele kobiet przeżywa też ambiwalentne odczucia względem narodzin przyszłego dziecka, nawet gdy ciąża była i jest planowana czy wymarzona. To zupełnie normalne. Nie zmienia to jednak faktu, że skrajne emocje, zmęczenie i napięcia w ciele oprócz tego, że są uciążliwe, to również wpływają na wygląd ciała i skóry. Przede wszystkim pamiętaj, by w tym okresie być dla siebie łaskawą, nie wymagać od siebie zbyt wiele i spróbować czule o siebie zadbać.

Czuła pielęgnacja ciała w ciąży 

Zawsze, ale szczególnie w czasie ciąży, warto sięgać po naturalne składniki delikatnie pielęgnujące skórę, które nie będą drażnić swoimi inwazyjnymi zapachami. Żeby ułatwić Ci dbanie o siebie w tym okresie, stworzyliśmy kosmetyki dla kobiet w ciąży, które odpowiedzą na nowe potrzeby Twojego ciała. 

3 proste korki to idealna pielęgnacja ciała w ciąży 


Delikatnie mycie okolic intymnych 

Płyn do higieny intymnej w ciąży to niezwykle delikatny, niepodrażniający żel z kwasem mlekowym, który zapewnia świeżość i utrzymanie naturalnego pH miejsc intymnych. Znajdziesz w nim też kojące i łagodzące ekstrakty z lnu i bawełny oraz inulinę, która zabezpiecza naturalny mikrobiom. Płyn do higieny intymnej w ciąży zadba o codzienną pielęgnację zmęczonego ciała. 

Pielęgnacja ciała w ciąży ze specjalistycznym balsamem

Problem z rozstępami? Część z nas też jest mamami, a przede wszystkim kobietami, które dobrze to znają. Krem na rozstępy w ciąży i po porodzie to bezpieczny balsam, którym możesz smarować swój zmieniający się brzuch, a także uda i pupę zarówno w trakcie jak i po ciąży. Wzbogaciliśmy go o 2,5% kompleks StrioverTM, który minimalizuje widoczność rozstępów. Są w nim też wzmacniające naskórek naturalne oleje z lnu i bawełny oraz ochronne i odbudowujące ceramidy. Bogaty i skuteczny krem na rozstępy zadba o nawilżenie, wzmocnienie i ochronę rosnącego brzuszka i nie tylko. 

Przygotuj się do wielkiego finału

Na koniec olejek do masażu krocza, który zwiększy elastyczność i nawilżenie delikatnej skóry. Regularny masaż krocza przed porodem pomoże Twojemu ciału przygotować się do tego ważnego momentu. Olejek do masażu krocza to aż sześć olejów roślinnych i niezastąpiona witamina E, która łagodzi i wzmacnia. Jak wykonywać masaż krocza przed porodem? Zamocz kciuk w olejku i wykonuj okrężne, delikatne ruchy palcem między wejściem do pochwy, a odbytem. Powinny one przypominać ruchy zegara od godziny 3 do 9 – tam i z powrotem. 

PS. Taki zestaw kosmetyków to idealna pielęgnacja ciała w ciąży, którą możesz podarować jako prezent dla bliskiej osoby!

Spotkajmy się, na naszych kontach w mediach społecznościowych FacebookInstagram oraz TikTok.