Opublikowano

Kapitanie, wiesz czego potrzebuje skóra twarzy po goleniu?

Ahoj Kapitanie, wiesz czego potrzebuje Twoja skóra twarzy po goleniu?

Męska pielęgnacja to nie tylko podstawowe kosmetyki do mycia, a już na pewno nie przypadkowy krem do twarzy. Zarówno produkty, których używasz, jak i wszystkie czynności i codzienna rutyna pielęgnacyjna, powinny być odpowiednio dobrane do Twoich potrzeb. 

Skóra każdej i każdego z nas potrzebuje dobrego zadbania. Wymagają tego szczególnie najbardziej wrażliwe miejsca oraz te, które regularnie poddajesz zabiegowi golenia. Sprawdź, czego potrzebuje skóra twarzy po goleniu!

Traktuj skórę łagodnie

Golisz zarost codziennie, raz w tygodniu, a może rzadziej? Niezależnie od tego, jak często się go pozbywasz, ważne, abyś po każdym goleniu odpowiednio pielęgnował skórę twarzy, która może być wtedy podrażniona. Postaraj się traktować ją delikatnie.  Poznaj 3 zasady dobrego traktowania skóry podczas golenia:

 1. Obchodź się ostrożnie z ostrzem. 
  W trakcie samego zabiegu unikaj szybkiego golenia i mocnego przyciskania ostrza do skóry. W przeciwnym razie uszkodzisz skórę i będzie ona co najmniej zaczerwieniona. 
 2. Osuszając twarz ręcznikiem, też rób to delikatnie, bez tarcia. 
  Niestety wiele osób robi to zbyt agresywnie. Przykładaj ręcznik delikatnie do skóry, aby pozbyć się nadmiaru wody. Najlepiej, aby ręcznik do twarzy nie był zbyt szorstki, a miękki i dobrze pochłaniający wilgoć. 
 3. Regularnie i często wymieniaj ręcznik. 
  Gwarantujemy, że Twoja skóra twarzy będzie Ci wdzięczna, a po jakimś czasie zauważysz, że jest mniej zaczerwieniona, gładka i po prostu wygląda lepiej. Chodzi przecież o jej i Twój komfort.
męska skóra twarzy po goleniu - jak o nią dbać?
męska skóra twarzy po goleniu - jak o nią dbać?

Chroń twarz po goleniu

Po każdym goleniu, delikatnym myciu i osuszeniu twarzy, dobrze jest użyć odpowiedniego kremu. Dlaczego? To ważny krok, który da wrażliwej skórze ukojenie, przywróci jej równowagę oraz odpowiednie nawilżenie. 

Wyobraź sobie, że masz do odświeżenia drewniany przedmiot. Musisz najpierw pozbyć się ewentualnej warstwy farby, następnie usunąć nierówności. Po takim zabiegu drewno jest suche i szorstkie, należy je odpowiednio wygładzić i zabezpieczyć z użyciem wosku lub oleju. Podobnie jest ze skórą. Aby nawilżyć ją i dać ochronę po goleniu, wybierz krem, który ukoi ją i zabezpieczy. 

Sięgnij po naturalny krem po goleniu z serii Ahoj Kapitanie – pomoże Ci on ochronić wrażliwą skórę twarzy. To lekki produkt, który nałożysz na twarz szybko, wygodnie i bez uczucia lepkości. Krem ma żelową konsystencję i szybko się wchłania. Co znajdziesz w środku? 

Konkretne składniki aktywne, które działają:

 • Ekstrakt z bursztynu – doda skórze energii i wzmocni ją, 
 • Pantenol – ukoi wszelkie podrażnienia po goleniu, 
 • Prebiotyki – odbudują naturalną barierę naskórka, 
 • Sok z aloesu – nawilża,
 • Mentol – pozostawi twarz odświeżoną. 

  Coś czujemy, że nasz odświeżająco-łagodzący krem po goleniu może okazać się najlepszym kompanem dla Ciebie i Twojej skóry.

Pssst! Kremu po goleniu Ahoj Kapitanie możesz używać nie tylko na ogolone miejsca, ale też na całą twarz – będzie doskonale pielęgnował skórę narażoną na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Spotkajmy się, na naszych kontach w mediach społecznościowych FacebookInstagram oraz TikTok.