Opublikowano Dodaj komentarz

Witaminy w kosmetykach – Wiedza w pigułce

Witaminy w kosmetykach – wiedza w pigułce

Od dziecka jesteśmy uczeni, żeby jeść owoce i warzywa, bo zawarte w nich witaminy służą naszemu organizmowi i dzięki nim rozwijamy się prawidłowo.

Każdy z nas zna moc witamin, dlatego tworząc nowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy postawiliśmy połączyć to co najlepsze z natury z naszą wiedzą dotyczącą wyrobu kosmetyków. Tak powstała pielęgnacja Hagi SMART!

Czy wiesz, że Polak odkrył witaminy?

Kazimierz Funk był biochemikiem, który zajmował się chorobami układu nerwowego, mięśni oraz mózgu. Polak badał wpływ żywności na zdrowie gołębi – te, karmione białym, łuskanym ryżem dostawały paraliżu i objawów podobnych do choroby beri-beri. Natomiast grupa ptaków jedzących otręby i nieoczyszczony ryż rozwijała się prawidłowo. Zaintrygowany zdrowym ptactwem zaczął zgłębiać budowę otrębów i wyłonił substancję zawierającą grupę aminową.

W późniejszych latach okazało się, że odkrytą przez Funka substancją była witamina B1. 

Początek nazwy witamina, to słowo vita czyli życie oraz aminy, czyli związki zawierające grupę aminową. 

Obecnie mamy wyodrębnionych 13 witamin. Organizm sam ich nie wytwarza, więc konieczne jest spożywanie oraz prawidłowa suplementacja.

Witaminy w kosmetykach Hagi smart

Funk był propagatorem zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety, a przede wszystkim prewencji. To tak jak w kosmetykach naturalnych – odpowiednio zbilansowane odżywienie skóry zapewnia jej długotrwałe zdrowie, choć niekiedy nie jest to natychmiastowy efekt.

Witaminy w kosmetykach

Witaminy w kosmetykach to popularne składniki aktywne, które przyczyniają się do wspierania pracy skóry oraz poprawy jej wyglądu. Niezależnie od stanu czy typu cery możemy odnaleźć witaminę, która idealnie wpasuje się w naszą rutynę pielęgnacyjną i przyniesie oczekiwane efekty – od rozświetlenia, przez ukojenie, do kuracji przeciwstarzeniowych.

Nie dziwimy się, bo witaminy są bardzo ważne, dlatego nasze nowe kosmetyki Hagi SMART skupiają się wokół pracy witamin na skórze.

Witamina A w kosmetykach

Witamina A, czyli witamina młodości, przywraca balans w zależności od problemu skórnego, jednak jej najpopularniejsze działanie to wspomaganie procesów opóźniających starzenie. Już niewielka zawartość procentowa pro-retinolu pomoże zagęścić skórę oraz zmniejszyć linie zmarszczek. Krem i serum z tej linii znakomicie sprawdzą się jako prewencyjna kuracja slow ageing. 

PROTIP💡 Jeśli dopiero wprowadzasz ten składnik do pielęgnacji, rób to stopniowo, kosmetyków używaj na oczyszczoną oraz suchą skórę dwa razy w tygodniu.

Witamina B w kosmetykach

Witamina B3, czyli niacynamid, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania skóry. Stymuluje syntezę kolagenu oraz reguluje pracę skóry. Kosmetyki z niacynamidem świetnie sprawdzą się do pielęgnacji skóry problematycznej oraz z nadprodukcją sebum. 

PROTIP💡 Serum z niacynamidem zostało wzbogacone o kwas salicylowy, dlatego możesz stosować go na różne obszary ciała podatne na powstawanie trądziku np. plecy czy dekolt.

Witamina C w kosmetykach

Witamina C, czyli witamina cud, to najbardziej znana witamina, którą szeroko stosuje się w kosmetykach. Jest silnym antyoksydantem, który chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem wolnych rodników powstałych przez proces przemiany materii oraz związanych z zanieczyszczeniami środowiska np. smogiem. Dodatkowo, wydobywa ze skóry naturalny blask.

PROTIP💡 Jeśli masz problem ze skłonnościami skóry do zaczerwieniania spróbuj serum z witaminą C. Uszczelni naczynka krwionośne oraz zwiększy elastyczność ścian naczynek włosowatych.

Witamina D w kosmetykach

Witamin D, czyli d-pantenol, w kosmetykach działa kojąco oraz łagodząco na wszelkie podrażnienie oraz uszkodzony płaszcz wodno-tłuszczowy naskórka. Pełni funkcję humektanta, który odpowiada za utrzymywanie wilgoci. 

PROTIP💡 Kremu i serum z d-panteolem używaj po długotrwałym kontakcie skóry z promieniami słonecznymi. Kosmetyki przyniosą upragnioną ulgę.

Literka P jak nutriPeptydy

Kosmetyki do twarzy z linii P, opierają się na składnikach, które działają odmładzająco – minimalizują oznaki starzenia skóry, dogłębnie odżywiają i ujędrniają. Ta linia przeznaczona jest dla skóry dojrzałej i do prewencyjnej kuracji anti-age.

Spotkajmy się, na naszych kontach w mediach społecznościowych Facebook i Instagram.