Phases

PIELĘGNACJA W RYTMIE CYKLU

Zauważyłaś, że Twoja skóra, podobnie jak Ty, ma różne potrzeby? Są dni kiedy promienieje, jest nawilżona, innym razem ma skłonność do przetłuszczania się i wyprysków. Czasem bywa napięta lub odwodniona.

Podczas cyklu menstruacyjnego wahania hormonalne wpływają nie tylko na Twoje samopoczucie, ale też na Twoją cerę. Poziom estrogenu i progesteronu w każdej z faz zmienia codzienny wygląd skóry twarzy. Czy zmieniasz także swoją pielęgnację?

Phases to nasze zaproszenie do uważności i troskliwej pielęgnacji w rytmie cyklu.

 

Kup zestaw PHASES

239,20 

W jaki sposób cykl wpływa na skórę?

W czasie menstruacji poziom progesteronu i estrogenu jest najniższy, skóra wytwarza niewiele sebum i zmniejsza się jej zdolność do wiązania wody. Możesz zauważyć, że Twoja cera staje się delikatniejsza, podatna na podrażnienia i odwodnienie.

Po zakończeniu menstruacji, w fazie folikularnej, poziom estrogenu wzrasta i pobudza naturalną produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu. Twoja cera promienieje! Skóra lepiej utrzymuje nawilżenie, jest jędrna, a pory wydają się mniejsze.

Po owulacji poziom estrogenu spada, a progesteron rośnie, dlatego przed menstruacją możesz zauważyć wypryski. W tym czasie cera staje się też bardziej wrażliwa na podrażnienia i promienie UV.

Każda z nas jest inna i inaczej czuje się w danej fazie cyklu menstruacyjnego - obserwuj swoją skórę i stosuj cykloczułą pielęgnację w zgodzie z cyklem menstruacyjnym.

Obejrzyj wideo i dowiedz się jak stosować kremy Phases!

Zapraszamy Cię do wyruszenia w podróż po Twoim cyklu.

Możliwe, że wpływ cyklu menstruacyjnego na cerę kojarzy Ci się głównie z wypryskami, które wyskakują
mniej więcej w tym samym czasie każdego miesiąca. Jednak jeśli spojrzysz na nią dokładniej prawdopodobnie zauważysz wiele zmian w kondycji skóry nie tylko przed miesiączką.

Pobierz nasz przewodnik po cykloczułości i dowiedz się więcej o sobie samej i o tym jak dbać o siebie holistycznie i w rytmie cyklu.

Dowiedz się więcej o cyklu z naszego Przewodnika po cykloczułości!

Fundusze Europejskie

Produkt powstał w ramach projektu: „HAGI – CYCLE CREAM”. Projekt dofinansowano ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.