Showing all 15 results

Mydło naturalne w kostce

 

Mydła HAGI są wytwarzane tradycyjnymi metodami, co oznacza, że naturalne surowce nie tracą swych cennych właściwości. Mogą być używane do mycia całego ciała. Dzięki zawartości naturalnej gliceryny, powstającej w procesie produkcji oraz nadmiarowej zawartości olejów, mydła te powodują, że skóra jest gładka i natłuszczona. Stawiamy na surowce najwyższej jakości. Zapach jest komponowany z naturalnych olejków eterycznych. W ofercie Hagi znajduje się aż 15 rodzajów mydeł.

Dlaczego warto używać naturalnego mydła?

Naturalne mydło w kostce charakteryzuje brak syntetycznych konserwantów i bogactwo cennych olejów roślinnych, które są budową zbliżone do lipidów występujących w naszej skórze. Każde mydło naturalne Hagi Cosmetics produkujemy ręcznie tradycyjną metodą „na zimno” z olejów roślinnych: rzepakowego, z awokado, oliwy z oliwek czy kokosowego. Oleje roślinne o dużej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych działają korzystnie na naturalną barierę ochronną skóry. Dzięki zawartości masła shea czy tucuma nasze mydła naturalne dodatkowo działają odżywczo, a obecność olejków eterycznych odświeża i przynosi ukojenie. Używanie naturalnych produktów znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii kontaktowych, podrażnień i uczuleń. Jeśli chodzi o termin przydatności, to jest on znacznie krótszy i dzięki temu mydła naturalne są świeższe i produkowane w małych partiach.

Zalety mydeł naturalnych?

Naturalne mydło, jak wskazuje jego nazwa jest kosmetykiem naturalnym, czyli bardziej przyjaznym naszej skórze. Minimum 95% jego składników jest pochodzenia naturalnego. Nie mogą znaleźć się w nim kontrowersyjne produkty, takie jak: silne detergenty, konserwanty, silikony, synetyczne barwniki i substancje zapachowe. Dzięki temu zwiększa się pewność, że nie podrażni naszej skóry. Nasze mydła naturalne Hagi Cosmetic powstają z połączenia wysokiej, jakości olejów, masła i olejków eterycznych. Delikatnie oczyszczają skórą, pozostawiając ją odżywiona i nawilżoną. Wśród mydeł naturalnych Hagi możemy znaleźć zarówno takie, które działają złuszczająco, jak naturalne mydło lniane z peelingiem makowym jak i delikatne naturalne mydło z lnianką siewną o właściwościach ochraniających płaszcz hydrolipidowy skóry, polecane przy skórze atopowej. Nasze mydło naturalne nadaje się także do skóry z problemami jak mydło ze spiruliną czy naturalne mydło z czerwoną glinką polecane osobom z kruchymi naczynkami oraz przy cellulicie.

Jak wybrać najlepsze mydło?

Najlepsze mydło to takie, które odpowiada na indywidulane potrzeby naszej skóry. Zanim dokonamy zakupy, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:

  • Najważniejszy jest skład, czyli, z jakich surowców powstał kosmetyk. Najlepsze dla naszej skóry będzie mydło naturalne, które zostało wykonane ręcznie tradycyjną metodą „na zimno” z olejów roślinnych z dodatkiem masła i olejków eterycznych. Jeśli jesteśmy weganami, zwrócimy pewnie też uwagę, na to czy kosmetyk jest wegański, jak na przykład naturalne mydło z lnianką siewną od Hagi Cosmetics
  • Druga sprawa to rodzaj skóry. Zwróćmy uwagę czy mamy skórę suchą, mieszaną a może skłonną do alergii i wtedy idealne dla nas będzie mydło hipoalergiczne. Wśród kosmetyków naturalnych Hagi Cosmetics znajdziemy mydła naturalne dedykowane każdemu rodzajowi skóry. Dodatkowo możemy wybrać kosmetyk, który pomaga przy cellulicie lub naturalne mydło z peelingiem makowym, kiedy chcemy oczyścić naszą skórę z martwego naskórka.
  • Trzecia kwestia to konsystencja, czy lubimy mydło w kostce, naturalne mydło w płynie, a może idealna dla nas będzie pianka antybakteryjna? Każdy z nas ma na pewno swój ulubiony rodzaj pielęgnacji. Być może potrzebujemy kilku kosmetyków, które będzie używać w zależności od sytuacji.
  • Ostatnia, ale bardzo istotna kwestia to zapach. Zadajmy sobie pytanie czy lubimy łagodne zapachy roślinne, takie jak naturalne mydło aloesowe, czy może przyjemność sprawia nam pielęgnacja z nutą orientalną? Wtedy idealne będzie dla nas naturalne mydło z przyprawami korzennymi lub masłem tucuma.